Київ
Працюємо цілодобово
Укр | Рус
Як правильно перевозити холодильник

Як правильно перевозити холодильник

Переїзд в іншу квартиру зазвичай супроводжується безліччю клопоту. І найбільше турбує перевезення великогабаритної побутової техніки, наприклад, холодильника. Перевозити його потрібно акуратно та правильно, щоб нічого не пошкодити. У цій статті ми розповімо про правила перевезення холодильників.

Як виробник рекомендує перевозити холодильник

Більшість виробники рекомендують перевозити холодильник стоячи (вертикально). Так ви мінімізуєте ризики його пошкодження та затікання мастила в контур циркуляції холодоагенту. Якщо таке станеться, то капілярна трубка може забитися і агрегат гарантовано вийде з ладу. Але також є виробники, які дозволяють перевозити холодильник лежачи.

Як підготувати холодильник до перевезення

Перед транспортуванням, побутову техніку обов'язково потрібно підготувати. Список правил для підготовки холодильника до перевезення:

  • Дістаньте з холодильника продукти, розморозьте та просушіть його.
  • Закріпіть дверцята холодильника малярським скотчем.
  • Надійно запакуйте холодильник.

Як упакувати холодильник при переїзді або перевезенні

Найкраще помістити холодильник у заводську упаковку з пінопластовими блоками. Інший варіант упаковки, це закріпити дверцята малярським скотчем і повністю обмотати його повітряно пухирчастою плівкою та стрейч плівкою.

Як правильно переносити холодильник під час завантаження

Переносити холодильник потрібно лише у вертикальному положенні. Для завантаження холодильника професійні вантажники використовують спеціальні вантажні паси. Якщо холодильник важить більше 180 кілограм, то для його завантаження потрібно 4 вантажники.

Чи можна перевозити холодильник лежачи на задній стінці

Для 99% холодильників перевезення на задній частині та дверцятах заборонено.

Чи можна перевозити холодильник на боці

Так, ви можете перевезти холодильник на боці, але робити це потрібно правильно та акуратно.

Як правильно перевозити холодильник лежачи на боці

Під час перевезення холодильника лежачи потрібно, щоб трубка по якій холодоагент (фреон) виходить з мотора-компресора була спрямована вгору. Це мінімізує шанси пошкодження техніки.

Чи можна перевозити холодильник лежачи на боці (трубки направлені у різний бік)

Як дізнатися трубку по якій холодоагент (фреон) виходить з мотора-компресора

Холодоагент (фреон) після виходу з мотора-компресора по трубці йде в конденсатор, де віддає тепло і конденсується. Щоб знайти необхідну трубку, у працюючого холодильника акуратно додоркніться до всіх трубкок, що виходять з мотора-компресора. Гаряча трубка — це потрібна нам трубка.

Гаряча трубка повинна виходити з мотора-компресора нагору під час перевезення холодильника лежачи.

Як правильно перевозити холодильник лежачи на боці (схема вибору сторони)

У деяких моделях холодильників всі трубки виходять на одну сторону. У такому разі всі вони повинні бути спрямовані вгору при перевезенні холодильника лежачи.

Чи можна перевозити холодильник лежачи на боці (трубки направлені в один бік)

Як закріпити холодильник в машині при транспортуванні

У кузові вантажної машини холодильник закріплюється спеціальними ременями до борту. Це необхідно, щоб він не вібрував і не впав при транспортуванні.

Через скільки годин можна вмикати холодильник після перевезення

Після транспортування холодильника, щоб все мастило стікло назад в мотор-компресор потрібно зачекати 4 - 8 годин. Може здатися, що це досить довго, але краще почекати, ніж потім лагодити холодильник.

Правила перевезення холодильника

Кожне перевезення холодильника необхідно виконувати правильно, тоді побутова техніка працюватиме надійно та довговічно. Інструкція для перевезення холодильника:

  1. Від'єднайте холодильник від живлення та звільніть його від продуктів.
  2. Упакуйте холодильник у заводську коробку, але якщо її немає, обмотайте техніку повітряно пухирчастою плівкою та стрейч плівкою.
  3. Завантажте його в машину або причіп. Бажано перевозити холодильник стоячи, але при перевезенні холодильника лежачи (на боці) або напівлежачи, потрібно щоб гаряча трубка з мотора-компресора дивилася вгору.
  4. Успішно перевезіть холодильник на нове місце та розпакуйте його.
  5. Не вмикайте холодильник 6-8 годин після перевезення лежачи або на боці. І не вмикайте 4-5 годин після перевезення стоячи.

Як перевезти новий холодильник

Перевезення нового холодильника не відрізняється від перевезення вживаного холодильника. Але якщо ви забираєте новий холодильник із магазину, ознайомтеся з інформацією на коробці. Можливо цю модель можна класти на бік при вантажоперевезенні.

Продавець побутової техніки може зняти гарантію з холодильника, якщо дізнається про неправильне перевезення. Обов'язково дізнайтеся, чи можна вашу модель перевозити лежачи.

Як перевезти холодильник взимку

При мінусовій температурі мастило в холодильнику стає густим і при включенні мотор-комперсор отримувати наднавантаження. Після перевезення холодильника взимку, перед включенням, зачекайте 6 - 10 годин. За цей час мастило зігріється до кімнатної температури і стіче назад у мотор-компресор.