Київ
Працюємо цілодобово
Укр | Рус
Як правильно упакувати речі

Як правильно упаковати речі при переїзді

Упаковка речей при переїзді має велике значення. Правильна упаковка захистить речі, меблі та техніку від пошкоджень під час вантажоперевезення і спростить процес завантаження та розвантаження. У цій статті ми докладно розповімо, як правильно збирати речі для переїзду і що для цього буде потрібно.

Які пакувальні матеріали потрібно підготувати

Для правильної упаковки речей вам знадобляться такі види пакувальних матеріалів:

 • Повітряно-пухирчаста плівка — для скляних і крихких предметів.
 • Стрейч плівка - для захисту меблів та побутової техніки від подряпин, пилу, бруду, вологи.
 • Картонні коробки — для взуття, посуди та інших речей.
 • Пакети та мішки — для одягу, ковдр, подушок, постільної білизни.
 • Малярний та звичайний скотч, маркери, ножиці.

Які коробки краще взяти для упаковки речей

Для упаковки речей при офісному або квартирному переїзді зазвичай використовуються чотирьохклапанні або самозбірні картонні коробки таких розмірів:

 • Мала коробка 420х380х270 (до 15кг) - така коробка підійде для скляних та інших крихких речей. Також у неї можна скласти різні дрібні та цінні предмети.
 • Середня коробка 600х400х400 (до 15кг) - підійде для книг, дрібної побутової техніки, посуду.
 • Средняя высокая коробка 570х370х475 (до 15кг) — подойдет для разных высоких предметов.
 • Велика коробка 600х600х600 (до 17кг) - використовується для об'ємних, але неважких речей. В неї можна легко вмістити іграшки, спортивний інвентар та інші речі.
Упаковка речей в коробки при переїзді

Які мішки та пакети підходять для пакування речей

При перевезенні речей можна використовувати поліетиленові мішки або пакети на 40 літрів (малий розмір) та 100-120 літрів (середній розмір). Це звичайні мішки для сміття з підвищеною щільністю (від 45 мкм). Мішки використовуються для упаковки одягу, взуття, штор, подушок, ковдр, покривал та інших речей. У такій тарі речі легко переносити і вони захищені від пилу та намокання. А після перевезення ці мішки можна використовувати для інших завдань.

Упаковка речей в мішки при переїзді

Як скласти та упакувати одяг при переїзді

Для упаковки одягу використовуються пакети, чисті мішки, картонні коробки, спеціальні гардеробні картонні коробки і чохли на замку. Недорогий одяг можна скласти в мішки, пакети або коробки, а дорогий і цінний повісити в гардеробну коробку або використати спеціальні чохли для одягу.

Упаковка одягу в коробку під час переїзду

Як упакувати посуд та скляні предмети при перевезенні

Правила упаковки базового набору посуду, що є у кожному будинку:

 • Кришталевий і скляний посуд обов'язково оберніть у повітряно пухирчасту плівку або рушники. Далі, акуратно складіть посуд у коробки.
 • Щоб правильно упакувати тарілки та блюдця, сформуйте їх у стоси і кладіть між ними аркуш паперу або рушник. Далі стоси посуду складіть у коробку.
 • Каструлі та сковорідки упаковувати для переїзду не потрібно, просто складіть їх акуратно в коробки або пакети.
 • Чтобы упаковать чашки обмотайте каждую пузырчатой пленкой или полотенцем и положите в коробку.
 • Ложки та вилки сформуйте в пучки та покладіть у коробку.
Упаковка посуду в коробку під час переїзду

Як упакувати дрібну побутову техніку при переїзді

Перед перевезенням усю дрібну побутову техніку (чайник, міксер, мультиварка та інше) оберніть повітряно пухирчастою плівкою і акуратно складіть в коробку. Або покладіть кожен предмет техніки у заводську коробку (якщо вона збереглася).

Як упакувати холодильник для транспортування

Оптимальна пакувальна тара для перевезення холодильника — це заводська коробка. Але якщо вона не збереглася, то вам знадобиться: скотч, повітряно пухирчаста плівка і стрейч плівка. Спочатку заклейте скотчем дверцята холодильника і обмотайте його повітряно пухирчастою плівкою. Далі повністю обмотайте холодильник стрейч плівкою.

Як краще запакувати телевізор або монітор для перевезення

За 1-2 години до упаковки телевізора або монітора його потрібно вимкнути від живлення, щоб він охолов до кімнатної температури. Особливо це важливо взимку. Якщо у вас збереглася оригінальна заводська коробка, то запакуйте техніку в неї. В іншому випадку, обмотайте телевізор повітряно-пухирчастою плівкою і додатково захистіть екран і краї картоном. Далі, зафіксуйте все скотчем і обмотайте плівкою стрейч.

Як правильно упаковати пральну машину

Перед перевезенням пральної машини необхідно злити з неї воду і зафіксувати барабан спеціальними транспортувальними болтами (вони йдуть в комплекті з машиною). Шланг та провід зафіксувати скотчем. Для захисту корпусу пральної машини під час транспортування використовуйте заводську коробку, а якщо її немає, то оберніть машинку в плівку.

Як упакувати пральну машину при переїзді

Як упакувати книги

Складіть книги в картонні коробки або в купки по 5-6 штук і обмотайте шнурком. А дорогі, рідкісні та старовинні видання оберніть папером та обмотайте стрейч плівкою (кожну книгу окремо). Далі, складіть їх в коробку.

Як упакувати меблі для перевезення

У шафах, тумбах (корпусні меблі) зніміть ніжки, ручки та покладіть їх у пакет. Далі зафіксуйте всі висувні ящики та дверцята малярним скотчем. Кути меблів захистіть гофрокартоном, а самі меблі повністю обмотайте стрейч плівкою.

Скляні та дзеркальні елементи у меблів хрест на хрест зафіксуйте малярським скотчем до меблів. Потім додатково обмотайте меблі повітряно пухирчастою плівкою та стрейч плівкою.

Щоб упакувати м'які меблі, просто обмотайте її стрейч плівкою.

Найчастіше для перевезення меблів середніх і малих розмірів повне розбирання меблів не потрібне. Повне розбирання необхідне для великих і габаритних меблів, які не проходять у дверні отвори.

Як упакувати меблі при переїзді

Правила пакування речей для переїзду

Правильне пакування захистить посуд, меблі, техніку та інші речі під час перевезення. Інструкція з пакування речей при переїзді:

 1. Підготуйте необхідні пакувальні матеріали: коробки, мішки, повітряно пухирчасту плівку, стрейч плівку, скотч.
 2. Упакуйте одяг у пакети, картонні коробки або спеціальні гардеробні коробки.
 3. Посуд та скляні предмети обмотайте повітряно пухирчастою плівкою або рушниками, після чого складіть у коробки.
 4. Обмотайте дрібну побутову техніку (чайник, міксер, мультиварка) повітряно пухирчастою плівкою і складіть в коробку.
 5. Складіть книги в невелику коробку або сформуйте купки по 5-6 штук і обв'яжіть їх шнурком.
 6. Зафіксуйте дверцята холодильника скотчем і повністю обмотайте техніку повітряно пухирчастою плівкою.
 7. Обмотайте телевізор або монітор повітряно-пухирчастою плівкою і додатково оберніть екран картоном. Далі, обмотайте все стрейч плівкою.
 8. Злийте воду з пральної машини та зафіксуйте барабан транспортувальними болтами. Потім обмотайте машину стрейч плівкою.
 9. Зніміть з меблів ручки, ніжки та інші предмети, що стирчать і обмотайте меблі стрейч плівкою. Якщо в меблях є скляні елементи, то додатково їх захистіть.
 10. Обмотайте матрац стрейч плівкою, але не перетягніть його.

Як правильно упаковати матрац для перевезення

Якщо у вас збереглася заводська упаковка, помістіть матрац в неї. В іншому випадку повністю обмотайте матрац стрейч плівкою, але не перетягніть його.

Для надання жорсткості деякі види матраців потрібно пакувати разом з ортопедичною основою.

Як упакувати матрац при переїзді

Як правильно упаковати пляшки з рідиною

Найголовніше при перевезенні будь-яких рідин у пляшках (чи то соняшникова олія чи гель для прання), це забезпечити герметичність пляшки. Для цього відкрутіть кришку в пляшці, прокладіть шийку стрейч плівкою і надійно закрутіть назад.

Як упакувати килим

Скрутіть килим у рулон м'якою частиною всередину і зафіксуйте потрібну форму скотчем. У такому вигляді килим не займає багато місця і його легко можна переносити.